PL
EN

Michał Jankowski

Michał Jankowski

Michał Jankowski

(1978)– językoznawca, tłumacz pisemny i konferencyjny, nauczyciel języka angielskiego; z urodzenia gdańszczanin, mieszka i pracuje w Trójmieście.
 
Ukończył specjalizację tłumaczeniową w Katedrze Językoznawstwa, w Instytucie Filologii Angielskiej, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (2008); absolwent Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych na Uniwersytecie Gdańskim (2002); ukończył kurs tłumaczeń pisemnych i konferencyjnych w Studium Tłumaczy English Unlimited w Gdańsku (2004); w ramach Summer University of the European Universities Consortium ukończył kurs European Preventive Diplomacy (2005); absolwent Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie, na specjalizacji Instytucje Międzynarodowe (2009).
 
Z pasji - nauczyciel języka angielskiego, przez wiele lat współpracował ze szkołami językowymi w Trójmieście, m.in. English Unlimited, Grade A Plus, GREAT Edukacja oraz z Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych REGENT COLLEGE; przez 12 lat organizował i prowadził na terenie Trójmiasta szkolenia z języka angielskiego w firmach; w 2009r pracował jako copywriter i redaktor merytoryczny multimedialnych kursów językowych, w wydawnictwie interaktywnym Young Digital Planet; w latach 2011-2012 pracował jako językoznawca w firmie technologicznej Fido Intelligence, pomagając tworzyć angielskojęzyczną, pionierską technologię rozumienia języka naturalnego
 
W latach 2008- 2012 menadżer kultury w Stowarzyszeniu Teatr Dada von Bzdülöw, od 2012r pełni w Stowarzyszeniu funkcję Prezesa Zarządu; jako tłumacz specjalizuje się m.in. w tematyce kulturalnej, współpracując w Gdańsku m.in. z Teatrem Dada von Bzdülöw, Klubem Żak, Nadbałtyckim Centrum Kultury, Instytutem Kultury Miejskiej.