PL

Adrian Bartczak

Adrian Bartczak
Tańczy większość swojego życia. Z tańcem zaprzyjaźnił się w wieku 9 lat. Przygodę z tańcem rozpoczął od tańca towarzyskiego, głownie w stylu standardowym. Zdobył najwyższą klasę taneczną, „S” w obydwóch stylach, zarówno standardowym, jaki latynoamerykańskim. Może pochwalić się trzykrotnym mistrzostwem Polski (dwa razy w standardzie i raz w kombinacji dziesięciu tańców), kilkukrotnym reprezentowaniem Polski na mistrzostwach świata, czołowymi miejscami na turniejach w kraju i za granicą. 
 
Szkolił się u najlepszych trenerów tańca towarzyskiego na całym świecie, m.in.: Kati i Giordano Vanone, Igora Gutowskiego, Christophera Chawkinsa, Dagmary Korcz i Piotra Borkowskiego, Adama Króla, Grzegorza Citko i Ewy Skoczeń. Od kilku lat pracuje w technikach tańca współczesnego. Szkolił się pod kierunkiem tancerzy i choreografów, takich jak: Krzysztof Skolimowski, Jacek Owczarek, Dawid Lorenc, Szymon Osiński, Christophe Jeannot oraz Anna Maria Krysiak. 
 
Posiada również spore doświadczenie sceniczne. Występował m.in. w: “Miokloniis”, w reż. Michała Ratajskiego, “Zdarzenia”, reż. Jacka Owczarka, “Tov”, reż. Rosanna Gamson, “Bachantki”, reż. Tomasz Rodowicz i Robert Hayden, “Madame Butterfly” w Operze na Zamku w Szczecinie, reż. Pia Partum, “Medea Material” w Operze Narodowej w Warszawie, reż. Barbara Wysocka, “Borderless Split Brain”, reż. Minako Seki, “Tribe/Zero Point”, reż. Sarah Shelton Mann. Obecnie Adrian jest nauczycielem tańca współczesnego w szkole tańca PS Dance Company, oraz należy do grupy artystycznej KIJO, pod przewodnictwem Michała Ratajskiego. Współpracuje również z Pracownią Fizyczną, prowadzoną przez Jacka Owczarka, oraz teatrem Chorea Tomasza Rodowicza.