PL

Ilona Gumowska

Ilona Gumowska

(ur. 1991)

Przez 8 lat trenowała gimnastykę artystyczną, a od 5 lat zajmuje się tańcem, głównie współczesnym. Jest absolwentką  Akademii Muzycznej w Łodzi kierunku Choreografia i techniki tańca oraz studentką Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Występowała na scenie Teatru Rampa w Warszawie, w Teatrze V6 w Łodzi oraz w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Współpracowała z Grupą Kreators, choreografem Krzysztofem Skolimowskim oraz Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

Wzięła udział w międzynarodowym projekcie artystycznym „Ciało w mieście” organizowanym przez paryski zespół Héliotropion Company. Występowała w różnych produkcjach i projektach, między innymi w prawykonaniu utworu Exkurs Szymona Brzóski przez Baltic Neopolis Orchestra w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w musicalu „Chopin must die” Marcina Wrony w The Mermaid Theatre w Londynie, w spektaklu taneczno-muzycznym Kai Kołodziejczyk podczas Kongresu International Society for the Performing Arts we Wrocławiu oraz w spektaklu „Sowers” na Festiwalu Kultur Świata w Berlinie.

Obecnie należy do grupy KIJO, współpracuje z choreografką Kayą Kołodziejczyk oraz z wokalistą musicalowym Jakubem Wocialem.