PL
EN

Izabela Chlewińska

Izabela Chlewińska

(1980) tancerka, choreograf, artystka niezależna. Stypendystka prestiżowego programu szkoleniowego dla tancerzy i choreografów DANCEWEB w Wiedniu. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek zrzeszenia choreografów niezależnych CENTRUM W RUCHU w Warszawie, a także EMBASSY OF... - kolektywu łączącego ponad 70 artystów z całego świata.

Swoje autorskie spektakle taneczne, m.in. OPHELIA IS NOT DEAD czy TRALFAMADORIA, prezentowała w Niemczech, Meksyku, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Najnowszy projekt artystyczny "DP1" (współtworzony wraz z muzykiem i artystą wizualnym Tomkiem Bergmannem) został zrealizowany w ramach programu rezydencyjnego Institutional Recommendation Program w Tokyo Wonder Site w Tokio.

W ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca "Agon" wraz z kompozytorem Jackiem Grudniem stworzyła PREPARATION FOR CHANGE, którego premiera odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" w Warszawie.

Współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw - LE SACRE (2010) oraz Ramoną Nagabczyńską - NEW(DIS)ORDER (2012)
Od roku 2008 realizuje spektakle dramatyczne jako choreograf (m.in.Teatr Nowy im.K.Dejmka w Łodzi, Teatr Studio w Warszawie, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatr Narodowy w Warszawie).