PL

Katarzyna Ustowska

Katarzyna Ustowska
Pochodzi z Sopotu. Po uzyskaniu dyplomu w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku (1999-2008), rozpoczęła studia w Northern School of Contemporary Dance (University of Kent/Wielka Brytania), uzyskując dyplom Bachelor of Performing Arts, First Class Honours (2011). 
 
W 2010 została laureatką pierwszej nagrody w konkursie Dolina Kreatywna (TVP Kultura).Otrzymała nagrodę specjalną Sopot Fringe Festiwal’11 i została zaproszona na Brigton Fringe Festival, gdzie prezentowała Level of difficulty. Hard. (duet z Alicją Hoppel).
 
W roku 2012 należała do zespołu Verve w Leeds/Wielka Brytania, gdzie pracowała z chreografami: Milan Kozánek, Jordan Massarella, Lea Anderson i Akram Khan. Repertuar zespołu był prezentowany w teatrach w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Holandii. W roku 2013 Kasia odbyła rezydencję artystyczną rezydencja/premiera w Klubie Żak/Gdańsk, pod opieką choreografa Roberto Zappalà (Włochy).  
 
W ramach programu, we współpracy z muzykiem Danielem Speer powstał spektakl Hydra. W tym samym roku zajęła II miejsce w konkursie 321 TANIEC, (ogrganizowanym przez Krakowski Teatr Tańca). Otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Sopotu, w ramach którego zrealizowała projekt Luca-Land (we współpracy z Aina Gargallo/Hiszpania). Jest laureatką nagrody Prezydenta Miasta Sopotu dla Młodych Twórców.