PL

Sebastian Flegiel

Sebastian Flegiel
 
Od 18 już lat zbieram i sklejam w spójną całość doświadczenie ruchowe pochodzące z wielu dziedzin. Zaczynając od wspinaczki sportowej poprzez akrobatykę, gimnastykę, aikido, masaż klasyczny, żonglerkę, taniec współczesny, balet, teatr fizyczny, aż do Kontakt Improwizacji, którą zajmuję się od 2001 roku. Od 2007 aktywnie uczestniczę w popularyzacji tańca współczesnego i Kontakt Improwizacji w Polsce i za granicą. Na zajęciach i warsztatach staram się prezentować materiał wykorzystujący całe moje doświadczenie, które pozwala mi spojrzeć na ruch z wielu różnych perspektyw. Szczęśliwie udało mi się na mojej drodze spotkać wielu świetnych nauczycieli i instruktorów tańca współczesnego i Kontakt Improwizacji. 
 
Kilkoro z nich to: Witek Jurewicz (Teatru Tańca ALTER), Jacek Owczarek (Pracowna Fizyczna), Leszek Bzdyl (Teatr Dada von Bzdülöw), Nancy Stark Smith (matka Kontakt Improwizacji - USA), Chris Aiken (USA), Alicia Greyson (USA), Karl Frost (USA), Martin Keogh (USA), Adrien Russi (Szwajcaria), Claire Filmon (Francja), Ray Chung (USA), Simonetta Allesandri (Włochy), Rick Nodine (USA), Charlie Morrissey (Wielka Brytania), Robert Anderson (Wielka Brytania), Thomas Kempe (Wielka Brytania), Andrew Harwood (Wielka Brytania), Angela Doni (Rosja), Katya Basalaeva (Rosja), oraz wielu innych.
 
Bycie tancerzem, ruchowcem, performerem, certyfikowanym masażystą oraz adeptem Aikido pozwala mi na codzienne poszerzanie mojej wiedzy o ciele i jego procesach. Jestem instruktorem tańca współczesnego z dyplomem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ukończyłem kurs masażu klasycznego certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Pozwala mi to cieszyć się dogłębną wiedzą z zakresu anatomii oraz motoryki ruchu. Od rozpoczęcia mojej przygody z nauczaniem, najwięcej wiedzy zdobywam od samych uczestników moich zajęć. Ciągłe stawianie pytań i kwestionowanie zbyt szybko pojawiających się odpowiedzi generuje nowe pomysły i wciąga mnie coraz głębiej w zagadnienia techniki ruchu i anatomii. W ciągu 10 lat tańca brałem udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych oraz projektach w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Słowacji i Niemczech. 
 
Współpracowałem z Kolegium Badań Interdyscyplinarnych "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego, wprowadzając studentów w świat tańca z Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu, gdzie pracowałem warsztatowo z Teatrem ZAR z Teatrem Chorea, prowadząc zajęcia w technice Kontakt Improwizacji oraz z Teatrem Dada von Bzdülöw, dla którego prowadziłem w 2012/2013 roku, kurs Kontakt Improwizacji.
 
Zafascynowany fuzją różnych rodzajów ruchu, pragnę łączyć w tańcu najciekawsze elementy ze wszystkich dziedzin ekspresji, jakimi się zajmuję.
 
Kontakt:
Tel:      (+48) 788 541 416
Email:  sebastienflegiel@gmail.com