PL
EN

Tatiana Kamieniecka

Tatiana Kamieniecka

 

Tancerka, performerka

Studentka Kulturoznawstwa na UG, absolwentka wydziału Pedagogiki (Animacja Społeczna) oraz Szkoły Muzycznej I st. w Gdańsku. W latach 2007-2008 studiowała na Wydziale Teatru Tańca w PWST w Krakowie. W 2009 r. wraz z Leną Majewską reżyserowała i tworzyła choreografię do spektaklu Transformacje, realizowanego w ramach interdyscyplinarno-tanecznego projektu Parallel na  ASP w Gdańsku.

Od kilku lat związana z Teatrem Dada von Bzdülöw, brała udział w takich produkcjach, jak: Czerwona Trawa (2009), Le Sacre (2010) oraz Celebration, czyli koniec i jeszcze raz! (2012).

W 2010 r. wraz z Good Girl Killer zrealizowała spektakl site-specific Le Sni (festiwal Transvizualia). W ramach projektów rezydencyjnych Gdańskiego Festiwalu Tańca stworzyła spektakl solowy Wieloryb (2011) we współpracy artystycznej z Arkadi Zaidesem oraz projekt Best F(r)iends (2012), współtworzony wraz z Katarzyną Wolińską oraz Pawłem Osickim. Autorka performancu Kawalerka (2013) wystawianego w Gdańskiej Galerii Miejskiej, będącego owocem współpracy z Patrycją Orzechowską.

Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca (2011) organizowanej przez Stary Browar w Poznaniu.
Od 2009 r. zajmuje się edukacją w zakresie techniki tańca współczesnego oraz improwizacji.