PL
EN

Patryk Zakrocki

Patryk Zakrocki
ur. 1974 r. w Warszawie. Improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy

Obecnie gra  w duecie SzaZa na skrzypcach, syntezatorze modularnym i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i prowadzi Zakład Produkcji Dźwięku, którego najnowszą aktywnością jest Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego.

Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe. Jest autorem muzyki do spektakli m.in. P.Cieplaka, K.Globisza, P. Miśkiewicza, O. Spisaka, I. Gorzkowskiego i filmów m.in. M. Pieprzycy, K. Kozyry, jak również wielu filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wśród tych ostatnich znalazły się etiudy studenckie Romana Polańskiego, filmy eksperymentalnie Themersonów i animacje lalkowe Władysława Starewicza. Autorska ścieżka dźwiękowa napisana do obrazów, poza licznymi pokazami w Europie, była do tej pory prezentowana w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju,  Chinach i Japonii.

Patryk Zakrocki prowadził cykl koncertów Galimadjaz, wspoltworzył "Inwazję dźwięku" w Zachecie, jest pomysłodawcą i kuratorem "Kina Dźwięku" przy Europejskim Kongresie Kultury2011

Blog