PL
EN

Kariera teatralna

Reżyseria

2014

Baśnie z mchu i liszaja - wg. Italo Calvino
Scena Robocza, Poznań

2010
Zielone ZOO - Jan Brzechwa
OCH-Teatr, Warsaw

2009
Cyrano de Bergerac - Edmond Rostand
współreżyseria: Krzysztof Kopka
Teatr im. Modrzejewskiej, Legnica

2008
Imponderabilia
współreżyseria: Jacek Gębura
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław

2004
ODYS-SEAS
Stoczni Gdańska, Gdańsk
koprodukcja: Intercult - Sztokholm, Szwecja / Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gdańsk

2003
Sprzeczna – Piotr Martin
Teatr Wybrzeże, Gdańsk

2001
Dziewiąty kochanek Katarzyny Foster - Dariusz Bazaczek
Teatr Wybrzeże, Gdańsk / Centrum Edukacji Teatralnej

1995
Fioletowa krowa czyli kłopoty z kabaretem brytyjskim
współreżyseria: Julią Wernio
Teatr Miejski, Gdynia

1994
Kurt Weill
reż.: Leszek Bzdyl
Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin

Role teatralne

2010
Charlie
Charlie bokserem
reż. Piotr Cieplak
Teatr Wybrzeże, Gdańsk

Makbet
Makbet Remix - William Shakespeare
reż.: Robert Florczak
Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk

2003

Clarin

Życie jest snem - Calderon de la Barca
reż. - Julia Wernio
Teatr Miejski, Gdynia / Scena Letnia, Orłowo



2000

David

Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości - Brad Fraser
reż. - Piotr Kruszczyński
 Teatr Miejski, Gdynia 



1999

Kaliban

Burza - William Shakespeare
reż. - Julia Wernio
 Teatr Miejski, Gdynia / Scena Letnia, Orłowo



1997

Automatyczny Kontroler

Dziesięć obrazów naturalnej wielkości - Dariusz Bazaczek
reż. - Dariusz Siastacz
 Teatr Miejski, Gdynia



1996

Mężczyzna

Na krawędzi życia - Gao Xingjian
reż. - Edward Wojtaszek
 Teatr Miejski, Gdynia 


Choreografia / Ruch Sceniczny

2015
Królowa śniegu - Hans Christian Andersen
reż: Piotr Cieplak
Teatr Narodowy, Warszawa

2013
Droga śliska od traw - Paweł Wolak i  Katarzyna Dworak
reż: Paweł Wolak i  Katarzyna Dworak
Teatr im. Modrzejewskiej, Legnica

Milczenie o Hiobie
reż: Piotr Cieplak
Teatr Narodowy, Warszawa

Karnawał - Sławomir Mrożek
reż.: Jarosław Gajewski
Teatr Polski, Warszawa

Miasteczko Harmider - Jerzy Wasowski
reż.: Ewa Konstancja Bułhak
Teatr Studio, Warszawa / 2T Vision Promotion

Irydion - Zygmunt Krasiński
reż.: Andrzej seweryn
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana, Warszawa

2012
Parady - Jan Potocki
reż. Edward Wojtaszek
Teatr Polski, Warszawa

Niedokończona historia - Artur Pałyga
reż. Piotr Cieplak
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa

Sen nocy Letniej - William Shakespeare
reż.: Barbara Suchocka
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa

Turyści - Magnus Dahlström
reż.: Lena Frankiewicz
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań

2011
Rewolucja Balonowa - Julia Holewińska
reż.: Sławomir Batyra
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa

Noc, czyli słowiańsko-germańska tragifarsa medyczna - Andrzej Stasiuk
reż:Julia Wernio
Teatr Polski, Szczecin

Kochankowie z Werony - William Shakespeare
reż.: Jacek Głomb
Teatr im. Modrzejewskiej, Legnica

2010
Księga raju, Icyk Manger
reż.: Piotr Cieplak
Teatr Żydowski, Warszawa

Charlie bokserem
reż. Piotr Cieplak
Teatr Wybrzeże, Gdańsk

Music-hall - Jean-Luc Lagarce
reż.: Edward Wojtaszek
Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Zakopane

Makbet Remix - William Shakespeare
reż.: Robert Florczak
Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk

Taniec "Delhi" - Iwan Wyrypajew
reż.: Iwan Wyrypajew
Teatr Narodowy, Warszawa

2009
Akropolis rekonstrukcja - Stanisław Wyspiański
reż.: Michael Marmarinos
Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław

Tango - Sławomir Mrożek
reż.: Jerzy Jarocki
Teatr Narodowy, Warszawa

2008
Kupiec wenecki - William Shakespeare
reż.: Gabriel Gietzky
Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław

S.O.S ginącej miłości - Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
reż.: Julia Wernio
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń

2007
Opowiadania dla dzieci - Isaak Bashewis Singer
reż.: Piotr Cieplak
Teatr Narodowy, Warszawa

Oni - Stanisław Ignacy Witkiewicz
reż.: Jarosław Gajewski
Akademia Teatralna, Warszawa

Komedia omyłek - William Shakespeare
reż.: Zbigniew Brzoza
Teatr Wybrzeże, Gdańsk

Albośmy to jacy, tacy… - Stanisław Wyspiański
reż.: Piotr Cieplak
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa

Pasja - Peter Turrini
reż.: Zbigniew Brzoza
Teatr Studio, Warszawa

Usta pełne ptaków - Caryl Churchill, David Lan
reż.: Paweł Szkotak
Akademia Teatralna, Warszawa

2006
Otello - William Shakespeare
Reż.: Jacek Głomb
Teatr im. Modrzejewskiej, Legnica

2005
Słomkowy kapelusz – Eugene Labiche
Reż.: Piotr Cieplak
Teatr Powszechny, Warszawa

Władza – Nick Dear
Reż.: Jan Englert
Teatr Narodowy, Warszawa

Kosmos – Witold Gombrowicz
Reż.: Jerzy Jarocki
Teatr Narodowy, Warszawa

2004
Ryszard III - William Shakespeare
Reż.: Jacek Głomb
Teatr Polski, Bydgoszcz

2003
Białe małżeństwo – Tadeusz Różewicz
Reż. : Grzegorz Wiśniewski
Teatr Powszechny, Warszawa

Wschody i zachody miasta – Robert Urbański
Reż.: Jacek Głomb
Teatr im. Modrzejewskiej, Legnica

2002
Mersi, czyli przypadki Szypowa – Bułat Okudżawa
Reż.: Jacek Głomb
Teatr im. Modrzejewskiej, Legnica

Zemsta, czyli sen chorego inaczej wg Aleksandra Fredry
Reż.: Piotr Dąbrowski
Teatr im. Modrzejewskiej, Legnica

Happy End – Bertolt Brecht
Reż.: Marjore Hayes
Teatr Wybrzeże, Gdańsk

2001
Hamlet – William Shakespeare
reż.: Jacek Głomb, Krzysztof Kopka
Teatr im. Modrzejewskiej, Legnica

2000
Miłość na Madagaskarze – Peter Turrini
reż.: Zbigniew Brzoza
Teatr Studio, Warszawa

Noc Helvera – Ingmar Villqist
reż.: Zbigniew Brzoza
Teatr Powszechny, Warszawa

Anioł zstąpił do Babilonu – Friedrich Dürrenmatt
reż.: Julia Wernio
Gdynia / Orłowo, Scena letnia Teatru Miejskiego

Opętani – Witold Gombrowicz
reż.: Andrzej Pawłowski
Teatr Ateneum, Warszawa

Wesołe kumoszki z Windsoru – William Shakespeare
reż.: Piotr Cieplak
Teatr Powszechny, Warszawa

Wesele raz jeszcze – Marek Pruchniewski
reż.: Paweł Kamza
Teatr im. Modrzejewskiej, Legnica

Operetka – Witold Gombrowicz
reż.: Waldemar Śmigasiewicz
Teatr Miejski, Gdynia

Jaki śmieszny jesteś pod oknem – Zygmunt Konieczny
reż.: Marek Pacuła
Teatr Miejski, Gdynia

1999
Kubuś P. – A. A. Milne
reż.: Piotr Cieplak
Teatr Studio, Warszawa

Burza – William Shakespeare
Reż.: Julia Wernio
Teatr Miejski, Gdynia

Antygona – Sofokles
reż.: Mirosław Kocur
Teatr Miejski, Gdynia

1998
Mistrz Piotr Pathelin
reż.: Edward Wojtaszek
Teatr Miejski, Gdynia

Skóra węża – Slobodan Šnajder
reż.: Piotr Cieplak
Teatr Rozmaitości, Warszawa

Dog – Asja Łamtiugina
reż.: Bożena Suchocka-Kozakiewicz
Teatr Rozmaitości, Warszawa

1997
Zbiór Bzdur – Wiesław Dymny
reż.: Marek Pacuła
Teatr Miejski, Gdynia

Baśnie japońskie
reż.: Marzena Tokarska – Paludan
Teatr Miejski, Gdynia

Historia o Miłosiernej czyli testament psa – Ariano Suassuna
reż.: Piotr Cieplak
Teatr Rozmaitości, Warszawa

Sen nocy letniej – William Shakespeare
reż.: Julia Wernio
Gdynia / Orłowo, Scena letnia Teatru Miejskiego

Balladyna – Juliusz Słowacki
reż.: Robert Czechowski
Teatr Miejski, Gdynia

1996
Na krawędzi życia – Gao Xingjian
reż.: Edward Wojtaszek
Teatr Miejski, Gdynia

Mizantrop – Moliere
reż.: Julia Wernio
Teatr Miejski, Gdynia

Parady – Jan Potocki
reż.: Edward Wojtaszek
Zamek Królewski, Warszawa

Nie przerywajcie zabawy – Jan Kanty Pawluśkiewicz
reż.: Marek Pacuła
Teatr Miejski, Gdynia

1995
Miłość do trzech pomarańczy – Carlo Gozzi
reż.: Tomasz Kowalski
Teatr Miejski, Gdynia

Sonata Belzebuba – Stanisław Ignacy Witkiewicz
reż.: Julia Wernio
Teatr Miejski, Gdynia

Następnym razem zaśpiewam dla ciebie... – James Saunders
reż.: Michał Pawlicki
Teatr Muzyczny, Gdynia

1994
Sługa dwóch panów – Carlo Goldoni
reż.: Edward Wojtaszek
Teatr Polski, Szczecin

Udział w projektach tanecznych:

2006
Co-operacja
polsko-szwajcarsko-francuski projekt choreograficzny
CDN - Paryż, Festiwal La Batie - Genewa, Opera Bałtycka, Gdańsk

2000
Papugaj
chor.: Tatiana Baganova
Bałtycki Uniwersytet Tańca – Gdańsk

Extra dry
chor.: Edyta Kozak, Leszek Bzdyl
Festiwal – Sztuka Ulicy – Warszawa

1999
In the body
chor.: Avi Kaiser
Bałtycki Uniwersytet Tańca – Gdańsk

On the edge
chor.: Rip Parker, Leszek Bzdyl
Bałtycki Uniwersytet Tańca – Gdańsk

1998
Beckett / Implantate
idea: Grzegorz Klaman
chor.: Katarzyna Chmielewska, Leszek Bzdyl
Künstlerhaus Bethanien – Berlin, Niemcy

The Rape of Europe
reż. Piotr Cieplak
chor.: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska
Landscape X – Euralien / Intercult, Sztokholm, Szwecja

1997
Father
chor.: Randall Scott
Festiwal Dansontmoeting – Utrecht, Holandia

Sezony w zespołach

2008/2009
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
koordynator ds. choreografii

1994 / 1995
Gdański Teatr Tańca
udział w przedstawieniach:
- Pamiętania / chor. : Melissa Monteros i zespół
- Na marginesie / chor.: Wojciech Mochniej
- Puste pokoje / chor.: Melissa Monteros

1990 /1992
Teatr Ekspresji Wojciecha Misiuro
udział w przedstawieniach:
- College no 24
- Idole Perwersji
- ZUN
- Dantończycy
- Umarli potrafią tańczyć

1987 / 1990
Wrocławski Teatr Pantomimy Henryka Tomaszewskiego
udział w przedstawieniach:
- Król siedmiodniowy
- Sen nocy letniej
- Syn marnotrawny