Najważniejsze rzeczy ze sklepu BHP

Najważniejsze rzeczy ze sklepu BHP

Bezpieczeństwo i higiena pracy nie powinny być traktowane po macoszemu. Jest to bowiem problem, który może uderzyć nas z kilku kierunków. Najbardziej namacalne dla wielu pracodawców jest zderzenie się z instytucjami kontrolującymi warunki pracy, ale przecież samemu pracownikowi też może się coś stać, jeśli on i jego stanowisko pracy są nieodpowiednio zabezpieczone. Od czego zatem należy zacząć zabezpieczanie pracowników?

Zabezpieczenie pracownika

Zawsze najważniejszym elementem oferty, jaka ma dla nas sklep BHP, są ubrania robocze. To one są najważniejszą barierą pomiędzy pracownikiem, a jego otoczeniem. Jeśli zależy nam zwłaszcza na pracownikach fizycznych, ta kwestia musi być zawsze załatwiona na 100%. Bardzo istotne jest także to, by buty robocze były dobrze dobrane do potrzeb pracownika i warunków, w jakich będzie pracował.

Ochrona głowy i wzroku

Krytycznie istotne są też wszystkie kwestie związane z ochroną głowy. Zdarzenia, które w innych przypadkach mogłyby być ledwie co zauważalne, w sytuacji wpływu na głowę mogą mieć efekty naprawdę krytyczny. Dotyczy to w szczególności oczu, więc takie rzeczy, jak kaski, gogle ochronne oraz specjalne osłony chroniące przed intensywnym światłem to kolejne z rzeczy, które hurtownia BHP ma dla nas przygotowane i w które musimy się zaopatrzyć.

Ochrona rąk pracownika

Specjalne rękawice robocze to coś więcej, niż tylko zwykłe rękawiczki, które można traktować jako ochronę przed zimnem czy zamoczeniem rąk. Rękawice specjalistyczne ochronne mogą chronić przed bardzo wysoką lub niską temperaturą bądź nietypowymi czynnikami mechanicznymi, chociażby piłami tarczowymi. Wszystko to jest bardzo istotne, jeśli nie chcemy się mierzyć z wypadkami przy pracy.