Ochrona wzroku i słuchu

Ochrona wzroku i słuchu

W zdecydowanej większości przypadków kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy są stosunkowo trywialne. Ot, kwestia ustawienia monitora w biurze. Nie można ich oczywiście całkowicie ignorować, ponieważ nie powstały z przypadku. Mają na celu poprawienie komfortu pracy Zupełnie inaczej wygląda to jednak w przypadku pracowników fizycznych, którzy narażeni są, pośrednio lub bezpośrednio na zjawiska niebezpieczne. Problemem jest zwłaszcza ochrona wzroku i słuchu.

BHP – ochrona wzroku

Sklep BHP w kategorii ochrony wzroku realizuje zadania o dwóch typach. Pierwszy z nich to ochrona przed czynnikami mechanicznymi, a drugi to ochrona przed światłem. Tak jak ubrania robocze chronią nas przed elementami, które mogą w nas uderzyć, tak odpowiednie gogle zabezpieczą oczy przed jakimś odłamkiem, pyłem lub czymś, co może się unosić w powietrzu. Ważne jest oczywiście, by takie gogle zapewniały odpowiednią widoczność, nosiło się je wygodnie oraz były możliwie nie za drogie.

Wybiera się je podobnie jak buty robocze. Większym wyzwaniem są często elementy ochronne, które mają filtrować światło o określonych typach czy wysokim natężeniu, ponieważ takich elementów ochronnych pracownicy zwykle nie lubią. Trzeba znaleźć coś, co zaakceptują.

Ochrona słuchu w pracy

Ochrona słuchu to trudny temat, ponieważ hurtownia BHP dostarcza tutaj produkty, które muszą działać przez długi czas. Uszkodzenia słuchu zazwyczaj nie powstają natychmiast, przez co pracownicy potrafią ignorować zagrożenie oraz twierdzą, ze przyzwyczajają się do hałasu. Dlatego tak ważne jest, by sprzęt tego typu był wygodny i nie przeszkadzał w pracy.